Абітурієнту


Профорієнтація

«Обери собі професію до душі і тобі
ніколи  не доведеться працювати»
Конфуцій
Роздумуючи над фразою давньокитайського філософа Конфуція розуміємо, що можна все життя важко працювати, а можна виконувати приємну для душі роботу і отримувати задоволення від гарного результату. Отже, вибір професії визначає майбутнє. Саме тому, так важливо не помилитися і зробити правильний крок. Почути думку старших: батьків, рідних, проявити природні здібності, прислухатися до самоусвідомлення свого місця у суспільстві – це ті чинники, які повинні бути визначальними у виборі професії. Адже бути корис ним для інших – основне призначення кожного, хто приходить у світ. Хтось рятує життя, хтось його урізноманітнює, хтось напов нює звичайні будні дрібними радощами – головне, щоб це було щиро і з душею.

Перед молодою людиною завжди  виникає питання:
« Яку професію обрати  для свого майбутнього?».

Від того, який вибір зроблено, залежить майбутнє кожного з нас.
Професія будівельника в усі часи була і буде потрібною для суспільства, бо саме будівельник створює затишок та комфорт у повсякденному житті кожної людини.

Тож, запрошуємо всіх, хто бажає отримати  сучасну освіту  вступати до нашого

ВИЩОГО ПРОФЕСІЙНОГО УЧИЛИЩА № 4
  
Професія будівельника - це погляд в майбутнє, можливість участі в творчому процесі. Головне - стати майстром своєї справи і не боятися нічого нового. Тоді не так важливо буде, що будувати: відновлювати історичний особняк, зводити модернізований котедж або щось ультрамодне і над гігантське.
Сьогодні професії    штукатура,    лицювальника-плиточника, маляра, дуже престижні і шановані суспільством. Саме вони втілюють у життя ідеї архітекторів і проектувальників, зводять просторові конструкції промислових споруд, будівлі суспільно-побутового призначення та житлові будинки.
Вони беруть участь майже у всіх будівельних операціях.
 Ці професії дуже важливі: саме вони відповідають за те, наскільки комфортно будуть почуватися люди у збудованому помешканні, як довго воно слугуватиме.
Оволодіння цими спеціальностями-це гарантія працевлаштування з отриманням високої заробітної плати на фірмах та провідних підприєм ствах  міста Хмельницького та інших міст.


Штукатур,  як майже всі будівельні професії, є досить давньою професією. Археологічні дослідження одного з семи чудес світу – Єгипетські піраміди – виявили, що їх внутрішні стіни та стелі були оздоблені декоративною штукатуркою і мали унікальний багато кольоровий розпис. Саме слово «штукатурка», яке дало назву професії, походить від італійського «stuccatura», тобто оздоблен ня, опорядження. І справді,серед оздоблювальних робіт на будівництві  штукатурні займають чи не найважливіше місце.   Адже власними силами  виконуємо всі ремонтні роботи в навчальному корпусі, гуртожитку. Проходять учні виробничу практику на діючих об’єктах, де працюють у складі робітничих бригад і, відповідно, освоюють нові технології. А за сучасним ринком потреб важко встигнути, тому на уроках виробничого навчання учні виконують і, так звані, «євроремонти», декоративну штукатурку «короїд», фактурні штукатурки. Висококваліфікований штукатур за творчим рівнем наближається до художника. Такий спеціаліст повинен уміти обштукатурювати пілястри, арки, колони,  та інші складні архітектурні деталі. Результати робо ти штукатура завжди на видноті, тому, кажуть, що його робота є візит ною карткою всіх будівельників, які споруджували будівлю. Після закінчення училища випускники одержують кваліфікацію штукатур 5 розряду.

Лицювальник - плиточник
Промисловість будівельних матеріалів випускає широку номенклатуру опоряджувальних матеріалів. Це традиційні – керамічні, мозаїчні та скляні плитки, і сучасні вироби на основі полімерів – рулонні, листові, плиткові та ін. Великий асортимент керамічних синтетичних матеріалів, які відрізняються формою, розмірами, кольором, фактурою, малюнком  і т.д., дає змогу підвищувати якість і декоративність опорядження внутрішніх приміщень.
Облицьовувальні, плиточні  та мозаїчні роботи виконують поки що із застосуванням ручної праці. Проте створювані технологічні нормокомплекти дають змогу механізувати ряд допоміж них і завершальних операцій у  розпорядженні лицювальника плиточ ника. Є різні типи змішувачів для приготування розчинів з мастик, руч ні машини для підготовки поверхонь під облицювання, шліфувальні ма шини для обробки лицьової поверхні підлог  і різання керамічної плит ки.

Маляр - одна з найпоширеніших професій в будівництві. Завдання  маляра - надати будівлі красивого, нарядного вигляду, нанести шар фарби, що врятує будівлю від руйнування. Маляр займаєть  ся фарбуванням, обклеюванням, художньою оброб кою, ремонтом зовнішніх і внутрішніх поверхонь будівлі. В процесі роботи очищає поверхню від пилу, грязі, іржі, підбирає фарбу потрібного кольору і якості, наносить її тонким шаром на зовнішню поверхню.
Робота маляра часто починається з олівця і фарб. Саме так ідеї і можливості оформлення постають у своєму первинному варіанті. Цей перший ескіз служить орієнтиром і дає впевненість при виконанні подальшої роботи.
Маляр мислить в трьох вимірюваннях. Він оформляє приміщення, варіюючи колірне рішення і матеріали для обробки стелі, стін і підлоги так, щоб люди могли оптимально добре себе відчувати в цих приміщеннях. Таку роботу не можна виконати, лише пофарбувавши стіни приміщення. Маляр перевіряє основи, ремонтує їх. Він підбирає відповідні матеріали, пропонує колірне рішення і консультує клієнта.
Якісне оволодіння однією з професій – це виключна можливість відкрити в  подальшому свою справу.











Немає коментарів:

Дописати коментар